Čtení A-team - Podzim 2006

20.12.2006 01:36

ČTENÍ PRO 1. Hanspaulskou ligu - "ÚTERNÍ HOSTÉ"
Níže uvedené komentáře nemohou být objektivním vyjádřením dění na hřišti, protože zde prezentuji pouze doslovné komentáře o zápasech sepsané rozhodčími do "Zápisu o utkání" a pak také "Můj pohled" na sehraný zápas, což už vůbec nemůže být objektivní. Bude-li mít některý ze čtenářů jiný názor, pak ať si ho nechá pro sebe......PETR

Datum

Konečná tabulka 1.ligy            Tabulku střelců a docházku naleznete ZDE

27.11. 2006

11.kolo ÚTERNÍ HOSTÉ - KLOKAN CLUB PERÓN 7:1 (2:0)
Sestava:
Slavík - Čížek P., Čížek R., Mikeš, Šulc, Fitzel, Chrobák, Krimlák, Fulín
Branky: 4 Fitzel, 2 Mikeš, Fulín
Komentář rozhodčího:
Kvalitní utkání, hrané s nasazením a ve vysokém tempu na obou stranách. Úterní hosté měli výhodu tří hráčů na střídání. Naopak Klokani střídat nemohli a to asi rozhodlo. Na začátku 2. půle Klokani snížili na 1:2 a vypadalo to, že se zápas zdramatizuje. Úterní hosté však zvýšili svůj náskok a tak bylo brzy jasné, že 2 body zůstanou právě jim.
Komentář na webu:
Můj pohled:  Dá se říci, že jsme se poprvé v sezóně sešli v optimální sestavě. Poprvé v sezóně hráli spolu Fitzi s Markem a odpočinutý Fulda. S Klokanem jsme v první lize zatím jen třikrát prohráli a tak byla šance napravit nejenom tuto bilanci, ale také si vylepšit dojem z podzimní nepovedené sezóny. Hrálo se utkání ve kterém šlo "jen" o vylepšení postavení v tabulce. Nedostavil se rozhodčí "profesionál" a tak pískal jen delegovaný... V první půli byla zpočátku hra vyrovnaná a útoky se přelévaly z jedné strany na druhou. Hrálo se ve velkém tempu a bylo jen otázkou času, kdy Klokanu dojde dech, protože neměl nikoho na střídání. První naši branku dal Fulda hlavou po nádherném centru Šulcika. ( Snad jediná branka v této sezóně vstřelená hlavou!) Druhou přidal Fitzi střelou k tyči poté co obelstil celou obranu soupeře. Fitzi bohužel zřejmě cítil střelecký den, protože střílel i v situaci, kdy šli dva naši hráči sami na brankáře.... Miky se hodně zlobil...! Je nutné poznamenat, že Klokan měl taky velké šance, ale buď byl Sláva na místě a skvěle je vychytal a nebo byla koncovka mizerná a soupeř ani netrefil branku. Pekelné tempo pokračovalo i ve druhém poločase a soupeř po nádherné akci snížil na 2:1. Rychle jsme se otřepali a takřka v zápětí nám vrátil dvoubrankové vedení znovu Fitzi 3:1. To byl asi rozhodující moment zápasu! Postupně se Klokan vytrácel a nestačil čelit lavinovitým útokům. Lahůdkové kombinace v plném tempu a hlavně naše šance přibývaly jak na běžícím pásu. Projevilo se to i na vývoji skóre a přidali jsme zdecimovanému soupeři další čtyři branky! V koncovce se nebývale dařilo Fitzimu, který k jedné brance v první půli přidal další tři (v posledních dvou zápasech dal 7 branek!) Miky dal dvě branky a potvrdil svojí pozici střelce mužstva. V dobrém světle se představil i Michal Krimlák a v druhé půli, kdy se osmělil, měl i dvě, tři brankové příležitosti. Mimo zbytečný a likvidační faul na Petra Čížka, který nedohrál, se hrálo celkem slušně a rozhodčí neměl moc práce. Sezóna tedy skončila po otřesném začátku nakonec dobře a máme alespoň vyrovnanou bilanci 5 výher 1 remíza a 5 porážek. Sestřih všech branek můžete stáhnout ze složky VIDEO nebo rovnou ZDE (velikost 5,20 MB).

20.11. 2006

10.kolo ÚTERNÍ HOSTÉ - GEPARD 5:5 (3:2)
Sestava:
Slavík - Čížek P., Čížek R., Mikeš, Šulc, Dostálek, Fitzel
Branky: 3 Fitzel, 2 Mikeš
Velice rychlé, technické a bojovné utkání. Ke konci zápasu se až neuvěřitelně semknuli hráči Gepardu, až docílili zaslouženého vyrovnání. Bohužel se také v závěru přiostřilo, což vedlo před posledním hvizdem k vyloučení hráče Kotěšovského po druhé žluté.
Můj pohled:  V utkání jsme vedli 2:0 a poločas skončil 3:2. V druhé půli jsme dokonce vedli už 5:2 a v prodloužení zápasu v čase 61:15 jsme si dali vyrovnávací vlastní branku! Co víc dodat o zápase? Smůla? Špatná obrana? Ne! Neproměňování šancí nás stálo lepší výsledek! Situace, kdy za stavu 2:0 jdou dva naši hráči sami na brankáře a místo přihrávky vystřelí Miky vedle..... Když je soupeř na lopatkách a vedeme 5:2, dokážeme ho rozebrat na prvočinitele, ale místo střely do branky trefí Fitzi z metru břevno.... "To nás bude mrzet" zaznělo ze střídačky a taky jo! Závěr jsme prostě podělali, soupeř přitvrdil a začal úspěšně napadat naši rozehrávku. Fitzi dostal od soupeře nakopáno a když se ozval, tak ještě inkasoval od rozhodčího žlutou kartu za řeči... Přestože k tomu nebyl prakticky důvod, tak rozhodčí zápas prodlužoval a zřejmě by se hrálo tak dlouho až by nám dal Gepard branku. Tu jsme si ke vší smůle však dali sami, když Šulcik tečoval stehnem střelu soupeře do vlastní branky! Vyrovnáno 5:5! Po rozehrávce se do protiútoku dostal Miky s Tomášem Dostálkem a šli sami na brankáře, jenže obránce soupeře BOB předvedl zákrok z kategorie likvidačních, který byl zralý tak na trestní oznámení a poprávu obdržel po předchozí žluté kartě i kartu červenou! Dosty měl obrovské štěstí, že v poslední chvíli alespoň nadskočil, protože jinak šel s oběma nohama do sádry! Způsob hry tohoto idiota BOBA je nám dostatečně známý, ale STK zřejmě ne! Stačí se podívat na jeho zákrok z předcházejícího zápasu, kdy zezadu srazil Roberta. V zápase jsme měli rozhodně na víc než na remízu! Bohužel to ovšem v této sezóně moc nevychází a dostáváme až příliš branek. Obranná hra mužstva se musí nutně zlepšit! Video z tohoto zápasu nebylo natočeno. Osobně jsem zvědav co napíše "lidový vypravěč" Jan Klozar, který na internetových stránkách zasvěceně popisuje zápasy ačkoliv je neviděl. Zřejmě si přiloží zápis z utkání na čelo a je mu všechno jasné...

6.11. 2006

9.kolo ÚTERNÍ HOSTÉ - FOLPRECHT 5:4 (0:1)
Sestava:
Slavík - Čížek P., Čížek R., Mikeš, Šulc, Dostálek, Houzar
Branky: 3 Mikeš, Čížek P., Houzar

Můj pohled:  Po několika sezónách to nebylo utkání mužstev z čela tabulky, ale souboj o záchranu v nejvyšší soutěži! Důležitost zisku bodů byla patrná ze hry obou mužstev. Hrálo se opatrně a se zajištěnou obranou. V první půli to rozhodně nebyly žádné ofenzivní manévry dvou jinak útočně naladěných mužstev. Odpovídal tomu i výsledek poločasu a minimum šancí na obou stranách. To že jsme poločas prohráli bylo tím, že jsme pozdě pochopili, že největší nebezpečí pro naší branku je po střelbě hráče soupeře Turka. Do druhého poločasu jsme jako již tradičně vletěli plni elánu a brzy se začalo dařit i brankově. Miky skvěle umístil míč do branky soupeře po autovém vhazování Petra Čížka 1:1 ve 34.min. , pak skvěle našel přihrávkou Láďa Houzar Petra Čížka a dokonali jsme obrat 2:1 ve 36.min. Když Miky proměnil penaltu odpískanou za hraní rukou 3:1 ve 41.min. a o minutu později skvěle přihrál Láďovi Houzarovi na čtvrtou branku, zdálo se, že je Folprecht "na ručník"! Skóre 4:1 bylo velice nadějné, jenže do konce zápasu zbývalo moře času.... Folprecht se vzpamatoval a začal nám zle zatápět! Nemohu si pomoci, ale na "zmrtvýchvstání" má bohužel podíl i dvojí metr v podání delegovaného rozhodčího. To co byla na jedné straně povolená hra tělem, byla na druhé straně hra nedovolená a faul. To co na jedné straně nebyl šlapák, to na druhé byl... Vrcholným kouskem pak bylo posouzení vypíchnutí balónu za faul na hranici vápna, protože útočník po chvilce zaváhání chytře upadnul... Následoval přímý kop a z této vzdálenosti i pochopitelně branka.... Folprecht mocně dotahoval a vyrovnání jsme zajistili prakticky sami ovšem po neodpískaném faulu na našeho hlavičkujícího hráče. Tato branka stojí za pozornost! Předcházela jí prudká střela, kterou Sláva vyrazil do výšky nad sebe, ale už podruhé v zápase nedokázal rychle vstát, tentokrát zřejmě proto, že se o tyč bacil do hlavy... Dobíhajícího našeho hráče soupeř rukama přistrčil, takže hlavička nešla mimo, ale byl to vlastenec jak vyšitý ! 4:4 a nakopnul jsem nejen svoji čepici, ale i tašku..... Zápasu nebyl rozhodně ještě konec a času zbývalo hodně. Musím hráčům poděkovat, že se nepoložili a že je vývoj zápasu spíše znovu nabudil než že by je otrávil. Hrálo se tedy znovu kdo z koho! Možná to bylo tím, že hráči Folprechtu se podvědomě spokojili už se ziskem bodu nebo tím, že jsme více toužili po vítězství , ale faktem je, že v poslední minutě prošel skvěle Dosty po levém křídle a namazal nabíhajícímu Mikimu před branku prudkou přihrávku. Miky pak trefil snad jediné volné místo v soupeřově brance a to dolu k tyči jenže balón se odrazil "pod víko" 5:4 ! Pak už se jen rozehrálo a rozhodčí pískal konec! Ohromné emoce a vydřená výhra po dramatickém průběhu! Pochvalu zaslouží všichni hráči a to nejen za předvedený výkon, ale i za nasazení a nezdolnost. Miky dal ne tři branky, ale čtyři, protože jedna byla vlastní... Nejdůležitější ovšem byla samozřejmě ta poslední - vítězná! Zajímavostí jistě je, že jsme podruhé hráli mimo naše domovské hřiště a znovu vyhráli, je tedy na zamyšlení, jestli nám malé hřiště na ČZU vyhovuje nebo ne...Sestřih všech branek můžete stáhnout ze složky VIDEO nebo rovnou ZDE (velikost 10,10 MB).

30.10. 2006

8.kolo ÚTERNÍ HOSTÉ - INTER LOTYŠÁK "A" 1:4 (1:4)
Sestava:
Slavík - Čížek P., Čížek R., Mikeš, Dostálek, Fitzel, Seidel
Branka: Čížek P.

Můj pohled: Nezačali jsme vůbec špatně! Než se soupeř zorientoval na hřišti už jsme vedli 1:0, když Petr Čížek prostřelil brankáře Lotyšáku. Bohužel soupeř se brzy rozehrál a góly v 6. a 8. minutě otočil skóre na 1:2. V ten moment jako by na nás padla deka! Hráli jsme do plných a někteří naši hráči se utápěli v kličkování nebo zbytečně dlouho drželi míč a pak se divili, že byli okopáváni nebo faulováni. Lotyšák hrál jednoduše a přímočaře, navíc jsme mu pomáhali vlastními chybami do šancí, které se prostě trestají brankou! Když se parádně trefil Čáp na 1:3 z dálky a po další chybě před naší brankou zvýšil soupeř už na 1:4 dostoupilo naše trápení v první půlce vrcholu. V druhé půli jsme přidali na obrátkách a Lotyšák i zatlačili před jeho branku, jenže dát další gól v tomto zápase nám už prostě nebylo souzeno. Dokázali jsme v koncovce zahodit i nemožné a vrcholem bylo, když naši dva hráči sami před brankářem dokázali na zemi ležícího brankáře třikrát opakovanou střelou trefit do těla místo doklepnout do sítě. V reakci na naši dočasnou převahu Lotyšák značně přitvrdil hru! Některé zákroky opravdu neměly se sportem nic společného a navíc se začalo na hřišti nejen jiskřit, ale i slovně napadat a urážet. Rozhodčí bohužel dělal, že nic nevidí a neslyší... Vrcholem pak bylo oplácení neodpískaných faulů a doslova pořádání honu na některé naše hráče s jediným záměrem jim nakopat a to pokud možno zezadu... Jak už jsem napsal, tak naše koncovka byla zoufalá a úporná snaha o zdolání soupeřovi obrany neproduktivní. Sváděli jsme velké množství osobních soubojů a na hřišti se více bojovalo než hrálo. Absolvovali jsme tedy jeden z řady nepovedených zápasů v podzimní sezóně...

23.10. 2006

7.kolo ÚTERNÍ HOSTÉ - VOJENSKÉ LESY 3:1 (1:1)
Sestava:
Slavík - Čížek P., Čížek R., Mikeš, Šulc, Dostálek
Branky: Šulc, Mikeš, Čížek R.
Od úvodu lehce až zbytečně nervózní utkání. Domácí se hned na začátku ujali vedení, když se zdálky trefil Šulc. Netrvalo dlouho a Lesy vyrovnaly, když se z dorážky trefil do odkryté klece Doležal. Po změně stran se Úterní hosté dostali opět do vedení, které potvrdili chytře rozehraným autem a pohotovou střelou do sítě Lesů.
Komentář na webu:  V tomto utkání potvrdili hráči Úterních hostů, že si na Vojenské lesy věří a že se jim také proti nim vesměs daří i výsledkově. Hned ve 2. minutě z dálky vystřelil Šulc a Čaba, který měl zakrytý výhled, už jen lovil míč, který skončil za jeho zády. Takový začátek samozřejmě hráče Vojenských lesů znervózněl a přestože získali územní převahu, byli v koncovce bezzubí. Ve 13. minutě se přece jen po přihrávce Bartejse trefil z úhlu střelou z "voleje" Doležal a vyrovnal na 1:1.
Do přestávky byly Vojenské lesy v poli lepší, ale k dalšímu gólu to nevedlo. Naopak ve 37. minutě se nechala obrana Vojenských lesů lehce vyšachovat a Mikeš střelou v podstatě do prázdné branky vrátil Úterním hostům vedení. Další šance na kopačkách hráčů Vojenských lesů vyrovnání nepřinesly. Úterní hosté trpělivě čekali v obranné ulitě a v 55. minutě z rychle rozehraného autu po další pěkné kombinaci upravil na 3:1 Čížek a dal výsledku konečnou podobu, protože drtivý tlak Vojenských lesů v poslední pětiminutovce žádný gólový úspěch nepřinesl.

Můj pohled:  Možná jsme v tomto zápase prošli "reinkarnací".... Hráli jsme v šesti bez střídání a "bez hvězd"... Mužstvo se semklo a hráli jsme znovu příkladně kombinačně a hlavně kolektivně. Paradoxně nám možná pomohla i změna hřiště, když jsme na Zákostelní znovu měli více prostoru pro kombinaci. Byl to návrat ke stylu, který nás zdobil v předchozích sezónách a nesnažili jsme se "hrát na umělecký dojem" jako někteří naši hráči v předchozích zápasech této nepovedené sezóny. Rozhodně jsme nebyli v zápase favority, Lesy ovšem mají obvykle s námi problémy a z předchozích zápasů máme celkově překvapivě lepší vzájemnou bilanci. Nutno taky podotknout, že to byl zápas prvního s druhým z jarní sezóny! Začátek nám hodně pomohl a to, že jsme hned ve druhé minutě dali branku nás nastartovalo. Šulcík napálil balón po zemi k levé tyči a angličanem se zapsal do listiny střelců 1:0. Hráli jsme pochopitelně odzadu, bránili od půlky a po získání míče vyráželi rychle ve třech dopředu. Vojenské lesy nás sice chvílemi zatlačili před naší branku, tam ale působili bezradně a stále se snažili hrát přes nečistě hrajícího Čejku. Bez odstrkávání rukama a lehání na obránce se Čejka jinak do střelecké pozice nedostal. Naštěstí to brzy odhalil i rozhodčí... Vyrovnávací branka padla když se náhodně odražený míč snesl do ideální pozice pro nabíhajícího střelce soupeře. Ten míč navíc ideálně trefil a Sláva neměl nejmenší šanci 1:1. Tak skončil i poločas a kdyby se sčítaly jasné šance, tak jsme s přehledem vedli... Několikrát totiž zapomněli hráči Lesů na zadní vrátka a jen se štěstím neinkasovali. Naprosto ve stejném stylu probíhala i druhá půlka zápasu. S přibývajícím časem se usídlila na kopačkách soupeře nervozita a po inkasované další brance ve 34.min. bylo jasně vidět, že si s námi nevědí rady. Druhá branka byla oslavou kombinační hry, když jsme dokonale rozebrali obranu soupeře a skórovali po ťukesu do prázdné branky (Miky 2:1). Naše mužstvo bylo celkově vyrovnanější a v závěru mělo dokonce proti všem předpokladům i více sil. Třetí branka Roberta pak byla bratrskou spoluprací s Petrem, který ho poslal dlouhým autovým vhazováním do brejku. Byl to šach-mat! Cenné vítězství 3:1 nad jarním vítězem ligy! Možná právě takovýto zápas jsme potřebovali abychom si navrátili ztracené sebevědomí a polepšili si pošramocenou pověst. Sestřih všech branek můžete stáhnout ze složky VIDEO nebo rovnou ZDE (velikost 4,04 MB).