Čtení A-team - Jaro 2007

07.07.2007 01:31

ČTENÍ PRO 1. Hanspaulskou ligu - "ÚTERNÍ HOSTÉ"
Níže uvedené komentáře nemohou být objektivním vyjádřením dění na hřišti, protože zde prezentuji pouze doslovné komentáře o zápasech sepsané rozhodčími do "Zápisu o utkání" a pak také "Můj pohled" na sehraný zápas, což už vůbec nemůže být objektivní. Bude-li mít některý ze čtenářů jiný názor, pak ať si ho nechá pro sebe......PETR

Datum

Konečná tabulka 1.ligy               Tabulku střelců a docházku naleznete ZDE

25.6. 2007

 

 

11.kolo ÚTERNÍ HOSTÉ - FC FERRI 5:2 (4:1)
Sestava:
Slavík - Zeman, Čapek, Dostálek, Doležal, Štěpnička, Krimlák, Spurný, Čížek P., Seidel, Drbal
Komentář rozhodčího:

Komentář na webu:
Můj pohled:  Byl to prakticky "boj o záchranu" a situace, kterou řadu let neznáme... Mužstvo ovšem hrálo zodpovědně a nebylo to zase až tak velké drama. V zápase jsme stále vedli a rozhodující moment byl, když jsme na soupeřovo snížení z přímého kopu odpověděli hned dvakrát a poločas vyhráli jednoznačně 4:1. Druhou půli jsme kontrolovali hru a do žádného tlaku jsme soupeře nepouštěli. Rozdíl v kvalitě mužstev byl jasně patrný a uznal to i soupeř, ale to si ještě hráči Ferri mysleli, že jsou sestupujícími..... Nakonec se však i oni zachránili, protože Gepard a Porter prohráli závěrečné souboje.

18.6. 2007

 

 

10.kolo ÚTERNÍ HOSTÉ - VOJENSKÉ LESY 2:5 (1:0)
Sestava:
Slavík - Zeman, Chrobák, Fitzel, Čapek, Dostálek, Doležal, Čížek P., Fulda, Seidel
Komentář rozhodčího:

Komentář na webu: Od úvodních minut měly Vojenské lesy herní převahu a vytvářely si i brankové příležitosti, ale gólman soupeře Slavík se prezentoval skvělými zákroky při střelách a šancích Bartejse, Filípka a Dorta. Hosté zlobili jen ojedinělými útoky, ale nakonec to byli oni, kteří jeden z nich zrealizovali ve vedoucí gól, když se ve 25.minutě prosadil Chrobák po asistenci Fitzela. O dvě minuty později mohlo být s Vojenskými lesy ještě hůře, ale Schneiderovi v brance Vojenských lesů pomohlo břevno. Druhý poločas zahájily Vojenské lesy mohutným náporem, ale Slavík byl dlouho nepřekonatelný. Až ve 37.minutě přece jen kapituloval po dalekonosné dělovce Paška, který trefil míč ideálně po autovém vhozu Filípka. Vojenské lesy byly dál aktivnějším týmem, což jim vyneslo vedoucí branku, když ve 44.minutě Bartejs našel nabíhajícího Filípka, který neomylně skóroval. Úterní hosté museli otevřít hru, což v 52.minutě potrestal Bartejs zvýšením na 3:1. V 55.minutě sice po rozehraném trestném kopu snížil Zeman na 3:2, ale hned o minutu později poslal Šmerda pas přes celé hřiště a Bartejs ihned po zpracování střelou z otočky Slavíka prostřelil počtvrté. Nakonec se Bartejs proměnil v nahrávače a v 57.minutě vybídl ke skórování Filípka, který uzavřel skóre utkání
Můj pohled: Naše mužstvo bylo mistrovi, hrajícím v kompletní sestavě, dlouho důstojným soupeřem. První poločas jsme dokonce vyhráli! První desetiminutovku druhé půle jsme ještě dokázali odolávat zvyšujícímu se tlaku soupeře, ale pak Lesy otočili vývoj zápasu třemi góly ve svůj prospěch. Snížení z rozehraného volného kopu na 2:3 ještě přineslo naději, ale rozjetý soupeř nás dorazil ještě dalšími góly. Scénář byl docela podobný zápasu s Potapěči... Dlouho jsme měli naději na dobrý výsledek, ale poslední čtvrthodina byla tragická... Na Vojenské lesy jsme prostě neměli, ale hrál se opravdu výborný zápas a donutili jsme hrát letošního mistra "na plný plyn".

11.6. 2007

 

 

9.kolo ÚTERNÍ HOSTÉ - ŠUMAVAN-BALKÁN 7:1 (2:0)
Sestava:
Slavík - Zeman, Chrobák, Fitzel, Drbal, Čapek, Dostálek, Šulc, Doležal, Fulda
Komentář rozhodčího:

Komentář na webu: Úterní hosté měli zápas ve své moci po většinu hrací doby. Hráčům Šumavanu nic nevycházelo a čestného úspěchu se dočkali až v předposlední minutě za rozhodnutého stavu. Úterní hosté byli od prvních minut lepším týmem a svoji převahu dokázali vyjádřit i gólově. Fábera byl poprvé překonán v 15. minutě, autorem vedoucí branky Hostů byl Chrobák. Důležitý moment utkání se odehrál minutu před přestávkou, kdy Fitzel zvýšil na 0:2. Plány Šumavanu na zvrat utkání nebo alespoň jeho dramatizaci utnuli Úterní hosté famózním vstupem do druhé půle, během něhož dvěma góly v prvních pěti minutách navýšili průběžné skóre na 0:4. Třetí gól zaznamenal Drbal, čtvrtou branku vstřelil Čapek. Hostům to zdaleka nestačilo a do konce utkání zaznamenali další tři branky. O dvě z nich se postaral Chrobák (ve 45. a 58.), jednou byl úspěšný Dostálek (ve 40. minutě). Maxant v 59. minutě stihl už jen kosmeticky upravit hrozivě vyhlížející výsledek a pokazit Slavíkovi čisté konto.
Můj pohled:  Poprvé v této sezóně jsme se sešli v "takřka ideální sestavě" a vyztužili naše řady ještě o novou posilu Drbyho. Bylo načase zabrat, protože jsme stále ještě namočeni v sestupovém pásmu tabulky. Důležitost zápasu byla patrná na hráčích a jejich přístupu ke hře. Zvláště se to týká "hry dozadu", kde máme obvykle velké problémy.... Tentokrát to ovšem bylo v obranné hře velice dobré a Slávovi jsme nepomohli až v posledních vteřinách zápasu, kdy jsme nechali soupeři vstřelit "čestný úspěch" a připravili ho o čisté konto.

4.6. 2007

 

 

8.kolo ÚTERNÍ HOSTÉ - SMUTNÝ POTAPĚČI 4:6 (2:1)
Sestava:
Slavík - Houzar, Chrobák, Mikeš, Čapek, Dostálek, Doležal, Šulc
Komentář rozhodčího:

Komentář na webu: Přes čtyřicet minut se zápas vyvíjel lépe pro Úterní hosty, kteří se během té doby dostali do vedení v poměru 4:2. Konec utkání však totálně nezvládli a na konec nezískali ani bod. V 5. minutě otevřel skóre Fulín, ale již za minutu dokázal srovnat stav Kounovský. Vyrovnaný stav vydržel do 15. minuty, kdy Hostům vrátil vedení opět Fulín. Hosté byli i nadále aktivnějším týmem, ale svoje šance lehkovážně zakončovali, a tak se z množství gólových příležitostí ujala jen jediná. Ve 37. zvýšil na 3:1 Dostálek. Za tři minuty sice snížil Dedek na 3:2, ovšem vzápětí vrátil Hostům dvougólový náskok Doležal. Zdálo se být rozhodnuto, ovšem Hosty nepodržel gólman Slavík, který za svá záda propustil dva dalekonosné pokusy Dedka s Žaludem a ve 49. minutě bylo vyrovnáno. Hosté se pokusili strhnout vedení zpět na svoji stranu, ale na koni v té chvíli byli Potapěči, kteří dokonali obrat skóre v 53. minutě díky Žaludovi. Snaha Hostů o vyrovnání přišla vniveč, navíc Kounovský v poslední minutě stanovil konečné skóre na 4:6.
Můj pohled:  Až do 45.min. to bylo velice nadějné, protože jsme nebývale vlažně hrajícího soupeře přehrávali a vedli 4:2. Když Láďa Houzar neproměnil tutovku, kterou by patrně zápas rozhodl, něco se v našem mužstvu zlomilo... Dva naprosto stejné a školácké góly nás položili. Potapěči se probudili a nasázeli nám po našich individuálních chybách ještě další dvě branky! To byla sprcha!

28.5. 2007

 

 

7.kolo ÚTERNÍ HOSTÉ - SANTA TRANTA 2:7
Sestava:
Slavík - Krimlák, Čapek, Dostálek, Pícha jun., Čapek, Šulc
Komentář rozhodčího:

Komentář na webu: Santa nastoupila k utkání s náhradním gólmanem a bez možnosti střídání, ale nezabránilo jí to v dosažení jednoznačného vítězství. Úterní hosté totiž nezachytili začátek utkání a získanou ztrátu už dohnat nedokázali. Již ve 3.minutě otevřel skóre zápasu Stupka, který za dalších pět minut překonal gólmana Slavíka podruhé. Díky náskoku mohli hráči Santy šetřit síly, soustředit se na defensivu a podnikat nebezpečné protiútoky. Taktika vedla k dalšímu navýšení gólového rozdílu, když ve 23. a 25. minutě stál na konci gólových akcí Příkaský. Pozornost hráčů Santy na chvíli polevila, čehož využili Hosté ke dvojnásobnému snížení, když se v poslední minutě prvního poločasu prosadili Krimlák a Fulín. Poločasová přestávka pomohla spíš Santa trantě a její hráči nastoupili do druhé půle opět soustředění. Navíc po dvou minutách vstřelil Stupka pátou branku, což Hostům naději na zvrat v utkání výrazně zmenšilo. Když Čejka ve 39. minutě zvýšil na 6:2, bylo definitivně rozhodnuto. Hosté se již gólově prosadit nedokázali, naopak devět minut před koncem pečetil skóre Stupka svou čtvrtou brankou v utkání.
Můj pohled:  Naše poslepovaná sestava nestačila na bojovně hrajícího soupeře a v průtrži a za neustálého deště utrpěl A TEAM debakl.

27.5. 2007

 

 

6.kolo ÚTERNÍ HOSTÉ - S.N.F. 1:2 (1:1)
Sestava:
Slavík - Zeman, Krimlák, Fitzel, Čapek, Doležal, Seidel, Houzar, Šulc, (Pícha jun. a Miloš Čížek)
Branka: Seidel
Komentář rozhodčího:

Komentář na webu: Úterním hostům se povedl vstup do zápasu a již v šesté minutě dokázal Pašiaka překonat Seidel. V dalším průběhu se však hra vyrovnala a nebezpečné momenty se střídaly před oběma brankami. Druhá branka padla ve 21. minutě a znamenala vyrovnání průběžného skóre, protože se o ní postaral Perna. Vstup do druhého poločasu vyšel pro změnu hráčům SNF, kteří otočili vývoj utkání gólem v 35.minutě. Jeho autorem byl Havelka. Úterní hosté se pokoušeli marně o vyrovnání a na hřišti se začalo jiskřit. Nervozita eskalovala v 53. minutě, kdy byl po strkanici vyloučen hráč Úterních hostů Zeman, dle slov rozhodčího za "inzultaci protihráče po odpískání". Hráči SNF však přesilovku nevyužili především proto, že se ve zbývajícím čase soustředili na bránění těsného náskoku. Hostům naopak vyloučený hráč chyběl k tomu, aby se dostali do souvislejšího tlaku.
Můj pohled:  Ani vedoucí gól nám nezajistil pohodu ve hře proti úporně bránícímu soupeři. Seidlano nás po ostřelování brankáře soupeře dostal v 6.min. do vedení. SNF dlouho ohrožovali naši branku snad jen ze střílených rohových kopů, ale hned první svoji šanci však na 100% využili, když Fitziho ztrátu míče ve středu hřiště dokázali protiútokem potrestat vyrovnáním na 1:1. Fitzi se snažil svoje pochybení napravit a několikrát nebezpečně ohrozil brankáře soupeře, jenže jak známo, ten když míč vidí, tak ho i vyráží... Především však Seidlano se snažil o střelbu i z nemožných pozic, ale přidat branku se mu nemohlo absolutně podařit, protože měl zoufale nepřesnou mušku.Poločas tedy skončil smírně 1:1. Odfláknutá obranná činnost Šulcika při autovém vhazování soupeře vedla k vedoucí brance SNF! Nechat si dát gól hlavou po autovém vhazování od útočníka, kterého nikdo nehlídá je trestuhodná záležitost! Ve 35. min. jsme sice prohrávali 1:2, ale stále bylo dost času na obrat v utkání. Měli jsme stále více ze hry a obléhali obranný val soupeře, který dopředu vysílal napadat jen svoje dva mladíky. Rozhodčí nás nechával okopávat a pískal skutečně jen ty zákroky, které prostě nešlo přehlédnout, zejména podražení zezadu... Fauly bez míče, držení rukou apod. je běžný styl starších hráčů SNF, kteří jinak rychlostně absolutně nemohou stíhat tempo zápasu. Kouskování hry, řečnická cvičení a nekonečně dlouhé stavění zdi, to je styl hry, když se SNF nevedete na skóre. Situace se postupně vyostřovala až v 53. min. došlo už ke čtvrtému faulu na Zemu zezadu. Navíc ho další hráč soupeře na zemi nakopnul do zad! Zema vstal a v rukou držel míč, míčem strčil do soupeře, který se teatrálně svalil na zem! Přesně tohle uvidíte na videu! O "inzultaci hráče po odpískání" mám naprosto jiné představy! To může psát jen ten kdo tam vůbec nebyl nebo rozhodčí, který nemá představu co je inzultace a tomu bych ji tedy rozhodně přál poznat. Paradoxně jsme hráli nakonec lepší fotbal ve čtyřech a nechybělo mnoho, aby Šulcik napravil co pokazil... Tentokrát jsem nechal v sestřihu ze zápasu i všechny neproměněné šance na obou stranách, to proto, aby bylo jasno, jaký byl vývoj zápasu...Neproměněné šance (dvě tyče, břevno) a vyloučení Zemy nás bohužel stálo další porážku a oslabení sestavy na další dva zápasy. Video je tentokrát větší než 20MB, ale to vám jistě nevadí, protože máte "rychlý internet" a "neomezené připojení". Jen si tedy nastavte přehrávač na formát 16:9. A všechno podstatné uvidíte ZDE.

20.5. 2007

 

 

5.kolo ÚTERNÍ HOSTÉ - PORTER CF 3:5 (0:3)
Sestava:
Slavík - Zeman, Chrobák, Mikeš, Čapek, Dostálek, Pícha jun.
Komentář rozhodčího:

Komentář na webu: Z velmi vyrovnaného duelu vyšel nakonec vítězně tým Porteru. Vzhledem k vyšší produktivitě jeho hráčů lze toto vítězství považovat za zasloužené. Důležitým časovým úsekem byl závěr první patnáctiminutovky, kdy se hráči Porter gólově prosadili dvakrát v rychlém sledu. Slavíka překonal poprvé Špringer ve 13.minutě a o hned o dvě minuty později zvýšil na 2:0 Šilhavý. Náskok Porteru do poločasu ještě narostl, když si Hosté vstřelili vlastní branku. Hráči Úterních hostů se o přestávce vzpamatovali a již po dvou minutách zkorigoval skóre Chrobák. Další minuty se odehrávaly především ve středu hřiště, a tak další branky padaly až v posledních deseti minutách, kdy se Hosté pokusili o zdramatizování utkání, ale opakovaně inkasovali při útocích do otevřené obrany. Ve 49.minutě pojistil vedení Porteru Špringer, ale Hosté zabojovali a Chrobák v 54.minutě opět snížil na rozdíl dvou bodů. Prakticky z rozehrání však Šilhavý přidal pátý gól, čímž de facto zápas rozhodl. V 58.minutě sice ještě překonal Haise Dostálek, ale na vítězství Porteru to již nic nezměnilo.
Můj pohled:  Neděle 20.5. 2007 ? Den blbec ! Naprosto nevhodný termín a přesně podle toho to taky dopadlo... Většina našich hráčů v neděli hrála svoje zápasy velkého fotbalu a někteří se ani nemohli z utkání mimo Prahu vrátit včas. Prakticky celý první poločas jsme tedy odehráli ve čtyřech hráčích v poli. První čtvrthodinu jsme hráli celkem dobře takticky, drželi míč a nepouštěli se do žádných "hurá akcí", protože jsme čekali, že brzy dorazí některý z našich dalších hráčů... První gólovou šanci utkání měl dokonce za bezbrankového stavu Marek, ale při "samostatném nájezdu" se mu brankáře soupeře oklamat nepodařilo. Přesilovku jsme bohužel neustáli a navíc jsme si třetí branku dali vlastní, po odražené střele z přímého kopu. Do druhého poločasu jsme konečně vstoupili s plným počtem hráčů, brzy převzali iniciativu a ve 32.min. snížili na 1:3. Pak se ovšem nešťastně zranil Miky, který si při pádu zlomil ruku! Dál už můžu komentovat dění na hřišti jen zprostředkovaně protože jsme odjeli s Mikym do nemocnice... Bez střídání a s nejmladším hráčem, který kdy hrál 1.ligu, v sestavě jsme sice druhý poločas vyhráli 3:2, ale vzhledem k vývoji zápasu to nebylo vůbec nic platné. Prostě zase platí to co jsem psal už jinde: "Hanspaulka je i o docházce"! Navíc se cestou na zápas Sváťovi rozbilo auto, takže taky nedorazil a videozáznam nečekejte. Na obzoru je další "průser" a sice dvojzápas neděle-pondělí.... snad aspoň nebudeme hrát v oslabení.

30.4. 2007

 

 

4.kolo ÚTERNÍ HOSTÉ - QUO BOSTON 6:0k
Sestava:
Slavík - Zeman, Chrobák, Mikeš, Seidel, Čapek, Šulc, Dostálek, Doležal
Komentář rozhodčího:
Quo Boston se nenamáhal přijít. Kontumace ve prospěch Úterních hostů. 
Komentář na webu: Bodový zisk ze třetího kola pravděpodobně hráče Bostonu uspokojil na tolik, že se k dalšímu utkání nedostavili. Zákonitě tak prohráli kontumačně. Úterním hostům se začíná vyplácet domácí hřiště na Suchdole, kam soupeři očividně nemůžou trefit. V minulém kole nedohrál zápas kvůli malému počtu hráčů Klokan, tentokrát Boston ani nedorazil. Tímto tempem by se možná Hosté mohli dokontumovat až k titulu :-)
Můj pohled:  K utkání se nedostavil ani jediný hráč soupeře, lze tedy usuzovat, že to zabalili dopředu. Nás bylo devět a soupeř nikde! To naštve, protože se mělo hrát v pracovní den mezi dvěma svátky a jistě i našim hráčům by vyhovovalo spojit dny volna a odjet na chaty.... Kdybychom věděli, že soupeř nedorazí, tak jsme si mohli domluvit alespoň přátelák, ale takto jsme zaplatili hřiště a pak šli domů.... No a nakonec si vyslechneme nebo přečteme něco v tom smyslu, že jsme "zase vyhráli jen kontumačně"! Nejsem sám, kdo tvrdí, že "Hanspaulka" je také o docházce a organizaci mužstva resp. klubu! První ligu hrajeme pátou sezónu a je to podruhé, co nám nepřišel soupeř a vyhráli jsme kontumačně. Hanspaulku hrajeme 47 sezónu a ještě nikdy se nestalo, že by se naše mužstvo k utkání nesešlo!

23.4. 2007

 

 

3.kolo ÚTERNÍ HOSTÉ - KLOKAN PERÓN CLUB 8:1k - ukončeno ve 28.min za stavu 8:1 pro nedostatečný počet hráčů
Sestava:
Slavík - Zeman, Chrobák, Mikeš, Seidel, Fitzel, Šulc
Branky: 2 Chrobák, 2 Mikeš, 2 Fitzel, Seidel, Zeman
Komentář rozhodčího:
Utkání ukončené ve 28. minutě z důvodu odstoupení dvou hráčů domácích!
Jinak jednoznačně hrané utkání, hosté jasně dominovali. Úlohu jim ulehčili sami domácí tím, že nastoupili pouze ve čtyřech hráčích v poli. Hrál se svižný fotbal. Klokan Perón club neměl sebemenší šanci uspět. 

Komentář na webu:  Klokanu zlomily vaz podruhé za sebou problémy s docházkou. Do utkání Klokani nastoupili pouze ve čtyřech hráčích v poli, takže se před Hosty otevřela možnost veledlouhé přesilovky. Hosté jí dokázali bohatě využívat a už v 7. minutě vedli už 0:3. Klokani jednoznačně nestíhali tempu soupeře a skóre v jejich neprospěch utěšeně narůstalo. Jejich trápení skončilo ve 28. minutě, kdy kvůli zranění dvou hráčů klesl jejich počet pod pravidly povolenou mez a zápas musel být za stavu 1:8 ukončen.
Můj pohled:  Potíže s docházkou měl Klokan již v minulém kole se Šumavanem-Balkán (nastoupil ve čtyřech v poli a než dorazil další hráč, tak už prohrávali 4:0, jenže to utkání alespoň dohráli....7:2). K utkání s naším mužstvem nastoupil Klokan opět jen se čtveřicí hráčů v poli... Za stavu 8:1 ve 25.min. prvního poločasu usoudili hráči Klokanu, že bude zřejmě výhodnější utkání ukončit a prohrát jen kontumačně 8:1 než utrpět debakl ke kterému se zákonitě schylovalo! K pramalé radosti našich hráčů, odstoupil Klokan s odůvodněním, že se mu "najednou zranili hned dva hráči" a nemůže pro nedostatečný počet hráčů v utkání pokračovat... Rozhodčí to s úlevou zaregistroval (protože se opět jednalo jen o rozhodčího z jiného mužstva a nikoliv rozhodčího delegovaného jak bývalo na rozdíl od letošní sezóny zvykem), mohl jít dříve domů a stejně byl na utkání sám, protože neměl ani pomezního! Dočkáme se už konečně delegovaného rozhodčího? To je po odehraných třech kolech v nejvyšší soutěži a zoufalých výkonech amatérských rozhodčích otázka pro činovníky svazu! Výsledek utkání je 8:1 a nikoliv 6:0 kontumačně (ověřeno na PSMF)! Střelci branek budou zapsáni do tabulky střelců, ale počítá se nám bohužel i žlutá karta... Sestřih branek je  uveden v následujícím videu....... Upozorňuji, že je poněkud větší (10,3 MB) a hlavně si přepněte přehrávač na formát 16:9.

16.4. 2007

 

 

2.kolo ÚTERNÍ HOSTÉ - INTER LOTYŠÁK 2:5 (0:3)
Sestava:
Slavík - Zeman, Chrobák, Mikeš, Doležal, Dostálek, Fulda, Pícha jun.
Branky: Mikeš, Doležal
Komentář rozhodčího:
Kdyby se hrálo na držení míče, tak by jednoznačně zvítězili Úterní hosté. Bohužel pro ně, fotbal se hraje na góly a ty dával neomylně Lotyšák, podpořen fantasticky chytajícím Bekem. 
Komentář na webu:  Inter se z debaklu z prvního kola otřepal a díky vysoké produktivitě a výborně chytajícímu Bekovi výrazně zvítězil. Úterní hosté měli sice opticky navrch a snažili se tvořit hru, ale nestačili pokrývat soupeřovy útočné výpady, což hráči Lotyšáku tvrdě trestali. Již v první desetiminutovce udeřilo dvakrát před gólmanem Slavíkem. Postupně Petrák ve čtvrté a Kahuda v osmé minutě skórovali, takže Lotyšák brzy vedl 0:2. Snahám Hostů o korekci skóre stál v cestě především znamenitý Bek, a tak se v prvním poločase měnilo skóre jen na jedné straně. Třetí gól zaznamenal ve 20.minutě Kvasnička a šance Hostů na bodový zisk hodně poklesly. Druhý poločas se odehrál v poklidu. Na obou stranách padlo po dvou brankách. Nejprve Šimek ve 43.minutě zvýšil na 0:4, aby o tři minuty později zaznamenal alespoň čestný úspěch Hostů Mikeš. Ke konci utkání se situace zopakovala s tou změnou, že na Šimkův gól z 55.minuty zareagoval po třech minutách hry Doležal. Další korekci skóre už hráči Lotyšáku nedopustili, a tak se ze zaslouženého vítězství a prvních jarních bodů radoval Lotyšák.
Můj pohled:  Začátek stejně špatný jako minule, po deseti minutách jsme opět prohrávali 0:2. Jenže minule jsme do poločasu dali gól, ale teď jsme naopak ještě jeden dostali... Teď ale popořádku... Hrajeme opravdu pohledný fotbal, máme převahu a vypracujeme si jasné gólové šance... tady to ovšem končí! Z jasných pozic trefujeme brankáře, tyče nebo na poslední chvíli dá do střely soupeř nohu a míč končí mimo... Za této situace udělá soupeř protiútok, nakopne balón a ten skončí v naší brance... Tak to můžeme zopakovat třikrát a máme tu průběh prvního poločasu. Do čeho hráči Lotyšáku kopli, to skončilo v brance! Druhý poločas? Hrajeme stále do plných a s přibývajícím časem stále více riskujeme ve snaze o zkorigování výsledku! Brankář Lotyšáku předvádí neuvěřitelné zákroky a naši útočníci jen kroutí hlavou... Po brejku soupeře rozhodčí píská penaltu! Naprostá bezmoc! Fulda ve skluzu vypíchnul zcela jednoznačně soupeři nejprve míč a faul to v žádném případě nebyl (prohlédněte si video). Naštěstí to gól z penalty není, protože to kopnul soupeř blbě, přímo do našeho brankáře...Hraje se dál a trpělivá obrana soupeře opět slaví úspěch a po střele k tyči prohráváme 0:4. To je vzhledem k našim šancím K.O.! Snížení na 1:4, kdy Mikymu skvěle přihrál Marek přichází pozdě a navíc v přemíře snahy o další rychlý gól hrajeme na jediného obránce, čehož využívá v brejku dvojice protihráčů a nejmenší hráč na hřišti nám dává pátou branku potupně hlavou... Je jasné, že dnes to tedy opravdu není šťastný den.... Bojujeme ovšem až do konce a Martin Doležal snižuje svým prvním gólem za ÚH na konečných 2:5. K prvnímu zápasu za ÚH nastoupil i Petr Pícha jun. v den svých 15-tých narozenin a vytvořil tak rekord, který se dá už jen vyrovnat! Dvakrát střídal, odehrál vzhledem k vývoji zápasu jen pár minut, ale v útoku rozhodně neměl co zkazit, naopak jednou docela pěkně přihrál do šance Markovi. Rozhodčí jsou samostatnou kapitolou! Delegovaný rozhodčí opět nikde! Rozhodčí z jiného mužstva nestačili ani na předcházející zápas veteránů! Jen díky oběma mužstvům a vzájemnému uznávání autů, rohů, faulů atd. se hrálo celkem korektně! Myslím, že stejné by to bylo i kdyby si mužstva pískala zápas sama! Rozhodčí totiž pískali většinou obráceně a tempo hry bylo zjevně nad hranicí jejich sledovatelnosti dění. Komické výstupy s ukazováním na opačnou stranu nemá cenu komentovat ... No možná příště přijde i rozhodčí... Video ze zápasu můžete stáhnout ZDE. Upozorňuji, že je poněkud větší (15,6 MB) a hlavně si přepněte přehrávač na formát 16:9.

2.4. 2007

 

 

1.kolo ÚTERNÍ HOSTÉ - GEPARD AFC 4:3 (1:2)
Sestava:
Slavík - Zeman, Šulc, Chrobák, Fitzel, Mikeš, Doležal, Seidel, Čapek
Branky: 2 Chrobák, Fitzel, Čapek
Komentář rozhodčího:
Vyrovnaný zápas rozhodlo vyloučení hráče Kotěšovského na straně Gepardu. Úterní hosté využili přečíslení a Fitzelovi se podařilo prostřelit v 57 minutě jinak výborně chytajícího Keseliho  
Komentář na webu:  Duel celků z pátého a šestého místa podzimní tabulky byl dle očekávání vyrovnaný. Šťastnějším týmem byli nakonec Úterní hosté, kteří dokázali zužitkovat v poslední pětiminutovce výhodu jednoho muže v poli. Vstup do zápasu vyšel na jedničku Gepardu. Během prvních deseti minut si jeho hráči vypracovali dvoubrankové vedení, když se nejprve v páté minutě prosadil Vohánka, aby jej v desáté minutě napodobil Musil. Úterním hostům chvíli trvalo než se vzpamatovali z nepříznivého vývoje, ale další branku už soupeři v první půli nepovolili. Naopak se jim povedlo po zásluze snížit, když se v 26. minutě prosadil Čapek.
Druhá půle byla ve znamení vzrůstajícího tlaku Hostů, kterým se aktivita vyplatila ve 42. minutě, kdy Keseliho překonal Chrobák. Vyrovnávací branka Gepardy zaskočila. Neuplynulo ani 60 vteřin a Gepardům bylo ještě hůř, protože se podruhé během chvilky prosadil Chrobák. Jak rychle Hosté vedení získali, tak o něj přišli. Ve 45. minutě se do zakončení dostal Vohánka a dokázal překonat Slavíka potřetí. Schylovalo se k dělbě bodů. V 54. minutě však spatřil Kotěšovský druhou žlutou kartu a musel předčasně opustit hrací plochu. Před Hosty se tak otevřela možnost výhody jednoho muže v poli. Hráči Gepardu sice obětavě bránili, ale v 57. minutě nedokázali pokrýt Fitzela, který zaznamenal vítěznou branku zápasu. Gepardi tak z utkání vyšli bodově naprázdno, ze šťastného vítězství se radovali Úterní hosté.

Můj pohled:  Po deseti minutách jsme prohrávali 0:2! To byl úvod do sezóny! Přitom jsme měli mírnou převahu, lépe kombinovali i více stříleli... Jenže hraje se to na branky a ty dával soupeř. Když jsme místo vyrovnání na 1:1 ze 100% šance dostali z protiútoku druhý gól, byly akcie našeho mužstva někde hodně dole... Hrálo se ve vysokém tempu a s enormním nasazením na obou stranách. Sestava Gepardu byla posílena o střelce Rozu (dříve Folprecht). Úrovni utkání bohužel neodpovídal výkon rozhodčího, který prostě a jednoduše pískal špatně a to na obě strany. Vypracovali jsme si minimálně deset výborných brankových příležitostí, ale brankář Gepardu se vyznamenával a několikrát ho zachránila branková konstrukce. Branka dlouho vysela ve vzduchu a nakonec se premiérovou střelou zapsal do listiny střelců nováček Tomáš Čapek. 1:2 v poločase nebylo rozhodně beznadějných, když vezmeme v úvahu vzrůstající tlak našeho mužstva a ubývající síly soupeře. Gepard nás ničím nepřekvapil, hrálo se tvrdě (BOB záludně) a taktika s vysokými nakopávanými míči od brankáře na Kárla ve vápně je nám taky dostatečně známá. Výborný výkon podal Zema na postu stopera! Byl naprosto jistý v rozehrávce a udivoval svým přehledem a důrazem. Prostě je to přesně ten hráč, kterého jsme potřebovali do zadních řad, protože bilance obdržených branek v minulé sezóně je alarmující. Během dvou minut v průběhu druhé půle jsme otočili výsledek. Obě branky dal Marek po výstavních přihrávkách Čápa a Fitziho. Na hřišti se začalo přiostřovat a vzrůstala nervozita, protože rozhodčí nedokázal zápas ukočírovat. Odpustil soupeři penaltu, když jasný penaltový zákrok vytáhnul před vápno (najdete ve videu) a výhody si vysvětloval opravdu svérázně... Po závaru před naší brankou, kdy bylo v brankovišti snad osm hráčů, jsme dovolili aby se soupeřův hráč otočil s míčem a srovnal na 3:3. Zbývalo snad šest minut do konce a BOB dostal zkrat! V souboji s Mikym už nevěděl co mu udělat a tak ho vzal přes nohy takovým způsobem, že by ho za tento zákrok (žlutou dostal už v první půlce) vyloučil i slepý! Pochopili to i jeho spoluhráči a například brankář soupeře ho počastoval hodně nevybíravými slovy! Přesilovku jsme (zaplať pánbůh) alespoň jednou využili a znovu se ujali vedení 4:3. Šance přicházely jedna za druhou, chodili jsme sami na brankáře a dokonce i dva sami na brankáře, jenže nic už se neujalo... V zápase jsme nastřelili víc něž pět tyčí a sám Zema dvě. Vítězství bylo vydřené, ale zasloužené. Soupeře o lepší výsledek připravila tradiční záludná hra a zákroky jejich beka, který byl ve vzájemném zápase vyloučen už i na podzim. Styl Bobovi hry můžete posoudit ZDE (minulá sezóna) nebo přímo z aktuálního videa o tomto zápase. K zápasu se nedostavil svazem delegovaný rozhodčí a rozpisem určený rozhodčí z jiného mužstva na takový zápas vůbec nestačil! Nechápu jak může třeba vyloučeného hráče nechat u hřiště, aby při hře dál provokoval soupeře... Videozáznam ze zápasu naleznete ZDE. Upozorňuji, že je poněkud větší (15,4 MB) a hlavně si přepněte přehrávač na formát 16:9.
Zpět

Vyhledávání

© 2008 Všechna práva vyhrazena.