Čtení A-team - Jaro 2008

07.07.2008 01:26

ČTENÍ PRO 1. Hanspaulskou ligu - "ÚTERNÍ HOSTÉ"
Níže uvedené komentáře nemohou být objektivním vyjádřením dění na hřišti, protože zde prezentuji pouze doslovné komentáře o zápasech sepsané rozhodčími do "Zápisu o utkání" a pak také "Můj pohled" na sehraný zápas, což už vůbec nemůže být objektivní. Bude-li mít některý ze čtenářů jiný názor, pak ať si ho nechá pro sebe......PETR

Datum

Konečná tabulka je ZDE        Tabulku střelců a docházku naleznete ZDE

ČTENÍ BUDE ČASEM DOPLNĚNO!

28.4.2008

5.kolo ÚTERNÍ HOSTÉ - KLOKAN CLUB PERÓN 4:6 (2:3)
Sestava:
Kesellik - Čížek R., Fitzel, Mikeš, Čapek, Chrobák, Zeman, Fulda
Branky: 2 Fulda, 2 Chrobák
Komentář rozhodčího:  (
D. Motl M. Lojda - PAVAPA Motl) Vyrovnané utkání vyhráli Klokani díky třem brankám v závěru utkání i díky množství neproměněných šancí hostů.
Můj pohled (na video): Kdo neviděl nepochopí a neuvěří... za 4.minuty jsme vedli 2:0 a Klokani byli "na ručník", jenže pak si asi mnozí mysleli, že "to půjde samo"... Klokan měl ovšem ve svých řadách mladého Haška a ten nám zamotal hlavu a během pár minut sám vyrovnal a navíc stál u zrodu třetí branky soupeře. Poločas 2:3 byl výsměchem naší neplodné převahy a jalovosti v koncovce. Po obrátce jsme přidali a dvěma góly se znovu dostali do jednobrankového vedení 4:3. Tento stav byl ještě 3 minuty před koncem a na našich kopačkách bylo snad pět možností na zvýšení skóre... jenže to buď byla tyč nebo jsme nedokázali ani z půlkroku dostat balón za brankovou čáru! Přišel trest a to dokonalý! Nejprve měl Fitzi další takřka 100% šanci, ale brankář ho vychytal a navíc založil dlouhým výhozem akci kde opět Hašek, po sporném ataku na našeho brankáře, vyrovnal! Ve zpomaleném záznamu je jasně vidět, že nejprve rukou zasáhl našeho brankáře a navíc ho atakoval, když už měl míč v rukách! Faul se dal rozhodně zapískat... Konsternovaná sestava našeho mužstva si nechala po rozehraném přímém kopu od Haška dát další branku na 4:5, kdy míč doklepl Jelínek. Trapný závěr zakončil v posledních vteřinách opět Hašek další brankou na konečných 4:6, když si patičkou narazil míč se spoluhráčem. Klokan s Haškem a bez Haška je úplně jiné mužstvo...Stalo se přesně to před čím jsem varoval v referátu o předchozím zápase... Jako bychom byli schopní hrát jen 57.minut a absolutně nezvládáme závěry jasně vyhraných zápasů... Hrozně nám chybí Mikyho góly.... v pěti zápasech dal jediný a jinak trefuje tyče, břevna nebo brankáře... Možná se snažíme za každou cenu "řešit situace fotbalově" a stydíme se "zakopat" před vlastní brankou a kopat to přes plot..., jak to dokáže např. S.N.F. nebo hospodařit s časem při vedení, jak to umí Vojenské lesy... Prostě, kdo neviděl neuvěří...v druhém zápase po sobě jsme dostali v posledních minutách tři branky! VIDEO Sestřih zápasu naleznete ZDE

21.4.2008

4.kolo ÚTERNÍ HOSTÉ - SANTA TRANTA 8:3 (3:0)
Sestava:
Kesellik - Čížek R., Fitzel, Mikeš, Čapek, Čížek P., Chrobák, Zeman, Fulda, Seidel
Branky: 3 Fitzel, 2 Čížek R., Fulda, Zeman, Seidel
Komentář rozhodčího: (
M. Král, M. Hála - Sklenářka FC) Velmi hezké a rychlé utkání rozhodla větší sehranost a rychlost Úterních Hostí, kteří dokázali proměnit většinu šancí.
Můj pohled (na video): Opravdu výborný výkon našeho mužstva, ale jen do 50.minuty ! Přímo neuvěřitelná docházka (10 hráčů) a osvěžení v podobě hráčů, kteří již dlouho nehráli v našem mužstvu. Naši hru zdobil především skvělý přechod do útoku, rychlost zakládání útoku často podporoval výbornou rozehrávkou a čtením hry Patrik z postu brankáře. Tři branky za poločas byly jen chabým vyjádřením naší převahy a už vůbec neodpovídají počtu šancí, které jsme si vytvořili. První branku dal Fulda v 6.min. do prázdné branky, když obešel i brankáře. V 11.min. přidal Zéma druhý gól po přihrávce Petra Čížka a účet prvního poločasu uzavřel ve 25.min. Fitzi. Stihnul to jen tak tak, protože rozhodčí zkrátil první poločas na neuvěřitelných 26. minut ! Když k tomu připočteme dvouminutovou pauzu, kdy byla přerušena hra z důvodu, kdy mu divák z řad soupeře srazil čepici, tak se hrálo všeho všudy 24. minut ! Je to zarážející trend a psal jsem o tom už minule! Tam kde skončil první poločas začal i druhý, hned ve 31.min. dal Fitzi svůj druhý gól a zvýšil na 4:0. Ke cti soupeře je potřeba dodat, že se neustále snažil "hrát fotbal" a hrál útočně dopředu, žádný beton! Santa měla taky šance, ale buď je vychytal Patrik nebo míče končily vedle, případně i na tyči po střelách z větší vzdálenosti. Po našich protiútocích a rozebrání soupeřovi obrany jsme mezi 43.min a 49.min. nadělili soupeřovi další čtyři branky. Dvakrát se zapsal Robert Čížek, Fitzi završil hattrick a konečně se z metru trefil i Seidláno... Soupeř byl na ručník, ale dokázal se velice rychle oklepat a naše lehkovážná hra a přístup k obranným povinnostem jim to značně ulehčili. Na posledních 7. min. nelze zapomenou a to ani pod dojmem jasného vedení a jasného vítězství. Jako bychom zapomněli na všechno co bylo řečeno před zápasem... Až do tohoto okamžiku jsem si myslel, že "hurá styl", který jsme produkovali ještě před dvěma lety je zapomenut! Bohužel mi někteří jedinci dokázali vrátit paměť. Jsou prostě hráči v našem mužstvu, kteří za žádnou cenu nemůžou hrát v jedné sestavě společně a nebo na určitém postu! Pod dojmem jasného výsledku odešel ze svého postu posledního Zéma a pak se začalo míchat se sestavou "aby si zahráli všichni", takže jsme si o výprask v závěru vlastně řekli sami! Je to možná divné, že jsem po zcela jednoznačném vítězství nespokojený, ale beru to jako varování a jasný důkaz toho, že mám pravdu v tom, co jsem říkal před zápasem (dokonce napsal Petrovi Čížkovi emailem) a měl dokonce i pravdu v tom, kdo ze soupeřů nám může dát branky... Berte to jako varování před dalšími zápasy, které mohou být vyrovnanější a kde tři branky v závěru by mohli otočit výsledek! Dost mentorování! Na video je radost se koukat a některé akce od brankáře po zakončení jsou úžasné. Nechal jsem tam schválně i delší úseky, kdy se hra přelévala od branky k brance... Doufám, že nám docházka i forma vydrží a že se ještě dlouho povezeme na "vítězné vlně". VIDEO Sestřih zápasu naleznete ZDE

14.4.2008

3.kolo ÚTERNÍ HOSTÉ - INTER LOTYŠÁK "A" 5:2 (2:2)
Sestava:
Kesellik - Čížek R., Fitzel, Mikeš, Čapek, Dostálek, Čížek P., Doležal, Chrobák, Zeman
Branky: 3 Chrobák, Čížek R., Doležal
Komentář rozhodčího: (Kříž, Sýkora - Kulišáci FC)
Pěkné utkání z obou stran. Které ve druhé půli převážilo na stranu hostů zejména díky častějšímu střídání a tím fyzické převaze. Navíc odehrál Lotyšák značnou část druhé půle v šesti bez střídání kvůli zranění.
Můj pohled (na video): Lotyšák patří nesporně mezi přední týmy ligy, hraje tvrdě do těla, má organizovanou obranu a rychlý přechod do protiútoku. Tedy žádné překvapení a čekal se urputný boj, přesně to se taky odehrávalo a zejména pak v prvním poločase. Stejně tak rychle, jak jsme se dostali do vedení ve 3.min jsme o vedení zase přišli a to vše během jedné minuty... Nejprve Marek zatáhnul míč po pravé straně až k lajně a prudce nacentroval před branku Lotyšáku, kde nabíhal Miky, který byl blokován obránci i brankářem soupeře. Odražený míč skončil v síti a branka byla rozhodčím nejprve připsána Mikymu, ale nakonec má čárku Marek, protože jeho prudká přihrávka byla tečována od obránce soupeře do branky.Po rozehrávce soupeře od půlky vystřelil útočník Lotyšáku na naší branku, Patrik míč vyrazil na roh. Z rozehraného rohového kopu, resp. stříleného rohu, soupeř okamžitě vyrovnal! 1:1 po našem špatném bránění standardní situace! Hra byla vyrovnaná, ale ve 13.min. šel po pěkné akci soupeř do vedení 1:2. Rozhodně jsme nepanikařili, ale zatlačili Lotyšák na jejich polovinu, kde jsme trpělivě rozehrávali a čekali na šanci. Ve 22.min. po Martinově a Mikiho akci vyrovnal z blízka Robert 2:2. Další šance zůstala nevyužita a tak skončil poločas spravedlivou remízou. Po obrátce to ovšem bylo o něčem jiném než v první půli... Hned ve 31.min. nás Marek znovu dostal do zaslouženého vedení, když chytře obhodil tečí brankáře. Naše převaha narůstala a obrana soupeře byla stále v permanenci. Ve 45.min. jsme zvýšili náskok, když jsme dokázali potrestat nepřesný odkop soupeřova brankáře. Čápa skvěle našel Martina ve vápně a ten ve skluzu trefil horní roh branky. Soupeř znervózněl a přitvrdil, výsledkem byla žlutá karta (konečně) pro hráče č.3. Té kartě předcházela série odpískaných i neodpískaných faulů, převážně po skluzech! V této souvislosti mě docela zaráží výklad některých hráčů "hrál jsem nejdříve míč"... Nic takového v pravidlech není, tedy v tom smyslu, že když nejdříve odehraju míč, tak potom můžu soupeři klidně zlomit nohu... Lotyšák opustil svoji hru "bránění od půlky", protože bylo jasné, že dodržováním staré taktiky se nových výsledků nedosáhne a potřeboval přeci stáhnou náš dvougólový náskok. To nám umožnilo, konečně hrát častěji do otevřené obrany a šancí opět přibylo. Když v 54.min. přidal Marek svůj třetí gól a zvýšil náskok o tři branky, tak byl Lotyšák dole... Dohrálo se v pohodě a připsali jsme si veledůležité body do tabulky. Doufejme, že nám taky narostlo sebevědomí a že se popereme o co nejlepší umístění.... základní předpoklad byl splněn, docházka totiž byla vzorná! Čtyři hráče na střídání jsme opravdu dlouho neměli, škoda jen, že ti čtyři za lajnou byli často ti stejní "slušňáci a poctivci" ... Děkuji všem za předvedený výkon a doufám, že nám forma a docházka vydrží! Na závěr pak jednu poznámku: rozhodčí neustále zkracují čas utkání! Mohu to objektivně posoudit, protože "kamera nelže", čas je zaznamenán od zahajovacího hvizdu až po konečný! Problém je ovšem v tom, že první poločas se hrál 26 minut a 30 vteřin! Celý zápas se pak hrál 55minut a 38 vteřin ! Je to normální? Hráli jsme třetí zápas a každý byl kratší než 60 minut! Zatím co ve velkém fotbale rozhodčí čas přidává, tak v Hanspaulce se ubírá? Je to trend, který jsem se snažil eliminovat ostentativním a hlasitým komentováním času na stopkách, který zbývá sehrát. Teď čas nikdo nekontroluje a možná to je chyba, která nás v dalších a těsných soubojích může stát i body...